Які моделі мотоциклів використовує поліція всього світу та Україна

Більшість з нас звикла бачити представників національної поліції на автомобілях, що використовуються для патрулювання доріг та виконання інших службових завдань. Але правоохоронці всього світу активно застосовують і двоколісну техніку, зважаючи на її очевидні переваги (висока ефективність в умовах дорожніх заторів, мобільність, прохідність, та ін.). Сьогодні ми детально розповімо про те, які мотоцикли використовуються поліцією різних країн.

Огляд на відео

Історія появи мотоциклів для поліції

Перший мотоцикл поліції

Почнемо з короткого екскурсу в історію. Вважається, що вперше факт використання правоохоронними органами мототранспорту зареєстровано 1908 року. Тоді поліцейські управління у містах Детройт та Берклі (штат Каліфорнія, США) створили перші офіційні мотопатрульні підрозділи. Слід зауважити, що становлення мотополіції нерозривно пов’язане з маркою Harley-Davidson, адже саме вона першою надала свою продукцію для виконання специфічних завдань. Згідно з хронологією, однією з перших моделей, яку «осідлали» офіцери стала 7-А 1911 року.

Читайте поради щодо вибору першого мотоцикла

Один з перших мото поліції Харлей

Надалі роль американського виробника Harley-Davidson у оснащенні поліцейських підрозділів зміцнювалася дедалі більше. До прикладу, у 1990-х роках широко використовувалася модель Harley FLHTP, а пізніше їй на зміну прийшли FLHP Police Road King і FLHTP Police Electra Glide (1,868 см3), а також Sportster Iron 883 (883 см3). Окремо зауважимо, що подібні мотоцикли оснащувалися додатковими електронними системами, на кшталт RDRS та HD Connect, удосконаленими гальмами та звуко-світловим обладнанням.

Мотопатруль БМВ

Разом з експансією американських Harley-Davidson, німецька марка BMW також активно вийшла на ринок спецтранспорту. Цікаво, що якщо брати до уваги весь світ, а не лише США, то заявлялося, що мотоциклів BMW у службовому використанні найбільше — понад 100 тис. одиниць. Особливого поширення набули моделі BMW R 1200 RT-P та R 1250 RT-P (1,254 см3). Згодом з’явилися і полегшені версії з приставкою RT: F 750 та F 850 GS-P. Згодом естафету підтримали і японські мотовиробники, представивши спеціалізовані моделі байків: Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki. А також інші бренді, такі як Victory, Moto Guzzi і навіть електричні мото Zero Motorcycles.

Огляд сучасних моделей поліцейських мотоциклів

Огляд мотоциклів поліції

Варто зауважити, що розповсюдженість того чи іншого бренду залежить від конкретного регіону та країни. Наприклад, американська поліція традиційно співпрацює з Harley-Davidson, європейська – з BMW та іншими місцевими марками, Японія – зі своїми локальними виробниками. Ті ж країни, які не мають власних виробництв, обирають моделі байків відповідно до кліматичних, топографічних та інших особливостей регіону. Звичайно, не останню роль відіграє і політика компаній, наявність сервісної інфраструктури, системи лояльності, тощо. До того ж, чимало мото-гігантів передають службові мотоцикли для поліції абсолютно безкоштовно.

Американські поліцейські мотоцикли

Harley-Davidson Police Road King

Harley Davidson Police Road King

Harley-Davidson Police Electra Glide

Harley Davidson Police Electra Glide

Harley-Davidson Police Road Glide

Harley Davidson Police Road Glide

Zero Motorcycles DSRP, FXP (електричні)

Zero Motorcycles DSRP

Німецькі поліцейські мотоцикли

BMW R 1250 RT-P

BMW R1250 RT-P

BMW F 750

BMW F750

BMW F 900 GS-P

BMW F900 GS-P

Японські поліцейські мотоцикли

Honda ST1300PA

Honda ST1300PA

Honda Africa Twin

Honda Africa Twin

Honda VFR800P

Honda VFR800P

Honda Gold Wing

Honda Gold Wing

Yamaha FJR1300P

Yamaha FJR1300P

Yamaha XJ900P

Yamaha XJ900P

Yamaha XJ600P

Yamaha XJ600P

Yamaha XV250P

Yamaha XV250P

Kawasaki KZ1000P

Kawasaki KZ1000P

Kawasaki Concours 14 (1400GTR)

Kawasaki Concours 14

Італійські поліцейські мотоцикли

Moto Guzzi California 1400 ABS

Moto Guzzi California 1400

Moto Guzzi Norge 1300 ABS

Moto Guzzi Norge 1300

Британські поліцейські мотоцикли

Victory Commander I та II

Victory Commander

Щодо України, то підрозділи патрульної поліції (мотобат) використовують мотоцикли моделі Suzuki SV650.

Suzuki SV650 мотобат

А також обмежену кількість різних версій BMW (F800 GS та ін.), які були передані як допомога від Баварії. Нещодавно з’являлася інформація й про те, що столиця планувала закупити декілька мотоциклів Kawasaki Versys 650.